Kontakt z OSP Chybie
Email: ospchybie@gmail.com

Liczniki
Polub nas!
"Mieszkańcy aktywnie w lokalnej inicjatywie. Dożynki gminne". Podsumowanie.

Przystępując do konkursu o wybór operacji do realizacji w ramach Planu Działania Krajowej sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 Plan operacyjny na lata 2016 - 2017 postawiliśmy sobie szereg celów, a wśród nich cel główny czyli włączenie mieszkańców gminy do realizacji lokalnego projektu oraz cele szczegółowe: pobudzenie lokalnych organizacji i podmiotów życia społecznego do współpracy, zwiększenie zaangażowania seniorów i młodzieży, wspólna organizacja propozycji spędzenia wolnego czasu, kultywowanie wiejskich tradycji. Założyliśmy też, że osiągniemy kilka istotnych rezultatów a wśród nich najważniejsze przewidywane efekty to zawiązanie partnerstwa minimum 10 podmiotów życia społecznego w formie grupy roboczej (w skład grupy wejdzie od 10 do 15 podmiotów) oraz bezpośrednie zaangażowanie w działania około 50 osób w tym około 20 seniorów i około 10 osób młodych. Lokalny projekt polegał na wspólnej organizacji konkursu wieńca i kompozycji dożynkowych oraz przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy dożynkowej. Za realizację operacji, która trwa od 1 marca 2017 roku do 15 listopada 2017 roku bezpośrednio odpowiedzialni są Gminny Ośrodek Kultury oraz trzech Partnerów Ochotnicza Straż Pożarna w Chybiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Mnichu i Ochotnicza Straż Pożarna Zarzecze-Frelichów...
Dożynki 2017

OGŁOSZENIE O KONKURSIE DOŻYNKOWYM
OGŁOSZENIE O KOROWODZIE
MIESZKAŃCY AKTYWNIE W LOKALNEJ INICJATYWIE. DOŻYNKI GMINNE
Sala po remoncie
Sala balowa w remizie OSP Chybie "przeszła" gruntowny nieplanowany remont.
Dzięki przychylności zarządu firmy EKO-OKNA, otrzymaliśmy wsparcie w postaci rabatu na 18 sztuk stolarki okiennej.
Po zakupie okien, druhowie postanowili samodzielnie wykonać wymianę oraz obróbkę.
Chęci do dalszej pracy w czynie społecznym nie brakowało, dlatego też sala została gruntownie odremontowana.
Na sali zostały wymienione okna, instalacja elektryczna, lampy, karnisze, odmalowane ściany itp.
Druhom za poświęcony czas oraz za własny sprzęt niezbędny do remontu, zarząd OSP Chybie serdecznie dziękuje.

Fotorelacja z remontu
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze 2016
Dnia 13.02.2016r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP Chybie.
Podczas zebrania odbyły się wybory zarządu, w skład którego weszli:

Zarząd OSP Chybie
1% PODATKU DLA OSP CHYBIE !
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W CHYBIU
UL. WYZWOLENIA 16, 43-520 CHYBIE woj.ŚLĄSKIE